Odporučenie pečiatky známemu
Darček k pečiatke zdarma
Výroba pečiatok - kontakt

Gravírovanie

Je to elegantná a najmä nezmazateľná technika. Mnohé firmy, ktoré dbajú na svoj imidž, si dávajú robiť označenia práve gravírovaním. Pôsobia totiž nielen elegantne, ale najmä profesionálne.

Je to vlastne rytie do rôznych materiálov. Touto technikou sa vyrábajú nielen označenia firiem, ale aj menovky na kancelárie, piktogramy, kľúčenky, cenovky, štočky na pečiatky, ale aj drevené obaly, či skôr nápisy a ornamenty napríklad na škatuľkách na šperky či vína. Vyrábajú sa ním aj rôzne plakety, víťazné poháre či emblémy. Môžeme teda povedať, že sa táto technika využíva v reklamnom priemysle, ale využitie má aj v strojárskom a technickom priemysle.
Čo to teda je, ako prebieha? Gravírovanie je nezmazateľné písanie, rytie do materiálov, ako je napríklad sklo, plexisklo, plast, korok, guma, textil či drevo. Neryje sa mechanicky, ale pomocou laserového lúču, ktorý ovláda a riadi počítač. Vďaka tomu môžeme nastaviť rýchlosť a silu rytia. V prípade, že sa píli do skla, nevznikne v mieste kontaktu lúča so sklom ryha, ale sklo v tomto mieste zmatnie. Týmto sa dajú vytvárať naozaj krásne motívy, napríklad aj na poháre na stužkovú slávnosť. Te to teda technika, s ktorou sa stretávame takmer dennodenne, avšak mnohokrát si to ani neuvedomujeme.
Proces je tak precízny, a to najmä vďaka laserovému lúču, že je možné pomocou neho vytvárať aj také náročné a zložité motívy, akým je fotografia.

Táto technológia je ideálna aj na výrobu menoviek, teda identifikátorov na oblečenie, napríklad pre zamestnancov reštaurácie, hotela, nemocnice či bánk. Malé menovky je dokonca veľmi jednoduché prichytiť na oblečenie.
Veľmi estetické sú aj označenia miestností v hoteloch, reštauráciách, nemocniciach, ale aj rôznych úradoch. Ide najmä o označenia toaliet, vstupov, čísiel izieb, smerové tabule či označenie kuchyne - reštaurácie. Veľmi dobre pôsobia aj zákazové označenia, napríklad zákaz fajčiť, zákaz vstupu s jedlom, zákaz vstupu so psom či zákaz parkovať. Vaša reštaurácia bude s označením pôsobiť elegantne a vkusne. Gravírovanie je totiž nezmazateľná technika vyrývania.
Mnohé spoločnosti si dávajú robiť označenia aj vďaka možnosti farebne kombinovať. U nás si môžete vybrať medzi farbami - zlatou matnou či lesklou, čiernou, bielou, striebornou, červenou, modrou či zelenou. Spodná vrstva môže byť jednej farby, vrchná inej. Laserový lúč odstráni v mieste kontaktu vrchnú farbu, čím odhalí spodnú. Takto si môžete dať vytvoriť napríklad zlatú tabuľku s červeným písmom či čiernu tabuľku s bielym písmom a podobne.

Gravírovanie nie je známe len posledné roky, avšak v minulosti sa využívalo na zdobenie šperkov či dokonca zbraní. Umelecká gravírka či rytie sa volá glyptika a ide o rytie do drahého kovu, kameňa či napríklad aj skla.

Zvoľte si prosím značku
Výroba reklamy
Gravírovanie
Prečo kúpiť pečiatky na e-peciatky.sk
Výroba reklamy
Slovenská pošta, UPS
X
Odporučenie pečiatok známemu
Email známeho:
Vaše meno: