AKO NAVRHNÚŤ DOBRÝ FIREMNÝ BLOK?

Reklamné predmety sa stávajú čoraz obľúbenejšími – nie je to nič prekvapujúce, pretože estetický a kvalitne spracovaný reklamný predmet je jednou z najlepších stratégií propagácie firmy. Na trhu je dostupných veľa vecí a odevov, ktoré môžu plniť marketingovú funkciu. Výber najvhodnejšieho reklamného predmetu je veľká výzva – taký predmet musí byť nielen dobre vyrobený, ale aj praktický a funkčný. Túto funkciu plnia firemné bloky. Aby sa však splnili očakávania príjemcov, mali by byť navrhnuté a vyrobené vhodným spôsobom.

PRAKTICKOSŤ

Firemné bloky (https://justprint.sk/produkty/bloky) by mali byť praktické – to je základný princíp tohto reklamného predmetu. Preto pri navrhovaní bloku stojí za zváženie jeho funkčnosť – najmä z hľadiska jeho budúcich používateľov. Preto by blok nemal byť príliš veľký (mal by sa zmestiť do zložky alebo kabelky) a zároveň by mal mať vhodný povrch na písanie. Rovnako dôležitý je spôsob výroby daného bloku – starostlivosť a kvalita použitých materiálov. Dobrým riešením je navrhnúť blok s gumičkou, ktorá ochráni blok pred nechceným otváraním.

FIREMNÝ BLOK

POTLAČ

Jednou zo základných úloh firemných blokov je vykonávanie reklamných a propagačných funkcií. Preto je také dôležité umiestniť na ne vhodnú potlač, ktorá by mala obsahovať názov firmy, jej logo a kontaktné údaje. Nemenej dôležitý od potlače je spôsob samotnej tlače – mal by byť čitateľný, estetický a umiestnený na dobre viditeľnom mieste. Samotná technika tlače závisí od individuálnych potrieb – v súčasnosti sa stále populárnejším stáva laserové gravírovanie, ktoré umožňuje dosiahnutie veľmi presných efektov.

FAREBNÉ PREVEDENIE

Mohlo by sa zdať, že na farbe firemných blokov nezáleží, pretože záleží predovšetkým na ich funkčnosti a kvalite spracovania. Avšak farby takéhoto bloku sú veľmi dôležité. Najlepšie je navrhnúť firemné bloky vo farbách spojených so samotnou firmou – napríklad s jej logom. Takto navrhnutý reklamný predmet sa stane rozpoznateľným a bude spojený s konkrétnou spoločnosťou.

Firemné bloky sú veľmi praktické reklamné predmety, ktoré môžete dávať súčasným a budúcim zákazníkom firmy. Aby však mohli plniť svoju propagačnú funkciu, musia byť estetické, zaujímavé z hľadiska grafiky, funkčné a starostlivo vyrobené.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *