Aké katalógy majú k dispozícii firmy

Každý skúsený predajca vie, že základom jeho práce sú dobre pripravené propagačné materiály. Jedným z najuznávanejších a najužitočnejších pracovných nástrojov je katalóg. Katalógy sú neoceniteľné pri stretnutiach s potenciálnymi zákazníkmi, pretože obsahujú úplnú ponuku firmy, aj keď je mimoriadne široká. Vďaka veľkému povrchu tohto média naň môžeme umiestniť všetky podrobné informácie o samotnej firme, o každom produkte a ďalších službách poskytovaných online tlačiarňou JustPrint.

Rovnako ako v prípade iných reklamných alebo propagačných materiálov je dobrý dizajn katalógu najdôležitejšou vecou. Tlač katalógov vďaka novým technológiám zabezpečuje vykonanie na najvyššej úrovni, takže si môžeme byť istí, že tlačený katalóg bude dokonale odrážať náš nápad. Pri navrhovaní takéhoto katalógu budú dôležité profesionálne fotografie výrobkov, ktoré predávame. Nič tak neovplyvní predstavivosť zákazníka, ako priehľadné fotografie, ktoré dokonale prezentujú každý detail.

Katalógy môžu byť:

  •         Šité – poskytuje veľkolepý dizajn. Šitie je možné vykonávať pomocou plochých alebo okrúhlych sponiek.
  •         Lepené – vďaka lepeniu sú katalógy silné, odolné a efektívne
  •         Špirálové – umožňuje pohodlné prehliadanie katalógu

Najbežnejšie použitie katalógov:

  •         firemné katalógy
  •         produktové katalógy
  •         návody na použitie
  •         katalógy so záložkami
  •         brožúry
  •         kuchárske knihy

Tlač katalógov je možná aj v malom náklade. Je to výhodná možnosť v prípade, keď často meníme sortiment alebo keď zavádzame zmeny vo firme v súvislosti so zmenou sezóny alebo ročného obdobia.

Samozrejme katalógy môžeme využiť počas obchodných stretnutí, alebo ich tiež poslať poštou zákazníkom, odovzdať ich na obchodných veľtrhoch a konferenciách alebo ich jednoducho umiestniť do našej predajne.

V čase sociálnych médií a nových technológií sa väčšina firiem rozhoduje pre katalógy dostupné na internete. O to viac sa prípravou tlačeného katalógu odlíšime od konkurencie. Vytvorením dobre pripraveného katalógu si môžeme byť istí, že klient sa s našou ponukou oboznámi pokojne doma a zároveň bude našu firmu považovať za profesionálnu, ktorá sa stará aj o tie najmenšie podrobnosti. Tieto druhy propagačných materiálov budú určite ocenené. Zároveň dokonale podporia prácu našich zamestnancov. Je oveľa jednoduchšie presvedčiť zákazníka k nákupu, keď máme možnosť ukázania produktu s podrobnosťami.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *